۱۲ فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد
نوشته شده توسط : روژان ساربان زاده

یکی از شناخته شده ترین بازیگران کمدی، آقای جیم کری است، او از طریق طیف گسترده ای از مهارت های کمدی فیزیکی، برداشت ها ، دگرگونی های کلی، شگفتی های فیلم دراماتیک و تعهد غیرقابل انکار به میلیون ها طرفدارنش در سراسر جهان، به یکی محبوب ترین بازیگران هالیوودی تبدیل شده است. جیم با توجه به چهره خاص اش تا به الان توانسته میمیک های خاصی را برای نقش هایش اجرا کند که کمتر بازیگری قادر به انجام آن است.

جیم متولد و بزرگ شده در انتاریو کانادا در نزد پرسی و کاتلین کری است و از سن بسیار کمی با الهام از بزرگانی چون دیک ون دایک ، جکی گلیسون ، جیمی استوارت ، اندی کافمن ، آرت کارنی ، جری لوئیس و (همانطور که قبلاً بارها اظهار داشته است) پدرش پرسی کری کارش را آغاز کرده. علی رغم رفتارهای مواج و توهین آمیز جیم و پرسی ، زندگی برای خانواده کری آسان نبود. از آنجا که مادرش کاتلین با بیماری روحی دست و پنجه نرم می کرد ، پرسی مسئولیت مالی خانواده ۶ نفره را بر عهده داشت ، بنابراین وقتی کار حسابداری خود را از دست داد ، خانواده مجبور به زندگی در یک ماشین شدند. جیم (تقریباً ۱۵ سال بعد) ، ناشی از ورشکتسگی پدرش ، برای خود ۱۰ میلیون دلار چک برای “خدمات ارائه شده در بازیگری” نوشت و سه سال به خود فرصت داد تا این هدف را برآورده کند. سه سال بعد در روز شکرگذاری ۱۹۹۴ ، جیم برای بازی در فیلم Dumb and Dumber حقوق خود را دریافت کرد: ۱۰ میلیون دلار. کری به آنچه به ظاهر غیرممکن بود رسیده بود: او سرنوشت را به بهترین نحو تغییر داد. اکنون ما رد این مقاله در تلاشیم بهترین بازی های جیم کری که توانسته اند طرفدارنش را غافل گیر کند را برایتان بیاوریم.

 

The Number23    شماره ۲۳

سال انتشار: ۲۰۰۷

شماره ۲۳ فیلمی در ژانر تریلر روانشناسانه به کارگردانی جوئل شوماخر و بازی جیم کری است. «والتر اسپارو» (جیم کری) به صورت اتفاقی در یک کتابخانه کتابی را می خرد که هر بخش اش را می خواند گویا از زندگی او برداشت شده، والتر سرگردان بین معماهای این کتاب و داستان زندگی خودش گیر می کند تا اینکه حدس می زند نویسنده کتاب باید با او نسبتی داشته باشد. این فیلم روانشناختی یکی از بهترین بازی های جیم کری در ژانر های غیر کمدی است. او در این فیلم بسیار متبحرانه و هوشمندانه بازی می کند و به منتقدین و طرفدارنش می فهماند که او نه تنها در فیلم های کمدی بلکه در ژانر های دیگر به خوبی بازی می کند.

 

 12 فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد

 

How the Grinch Stole Christmas    گرینچ چگونه کریسمس را دزدید

سال انتشار:۲۰۰۰

در بازسازی لایو اکشن فیلم کلاسیک کودکانه کریسمس ، جیم کری با شکوه و هیجان زیادی به نقش گرینچ می پردازد. برای اینکه کاملاً به گرینچ تبدیل شود ، برای رسیدن به کمال مطلق تلاش زیادی کرده، به طوری که این هنرمند گریم اش در صحنه فیلمبرداری (که روزانه ساعتها با او کار می کرد) را در ساعت های بعد از فیلم برداری حفظ می کرده است تا در نقشش بیشتر فرو رود. “گرینچ چگونه کریسمس را دزدید” یک فیلم برای تمام خانواده است که به طرز باورنکردنی قابل نقل و سرگرم کننده است. این اقتباس با افتخار از بازیگران راک استار و روایتی فراموش نشدنی از آنتونی هاپکینز در قلب ما به عنوان یکی از بهترین فیلم های کریسمس در تمام دوران شده است.

 

Liar Liar    دروغگو دروغگو

سال انتشار:۱۹۹۷

دروغگو دروغگو یکی از تعداد بی شمار فیلم هایی که کری از آنها به عنوان یک  فرصت استثنایی استفاده کرده ، یک وکیل را در مسیر موفقیت دنبال می کند که همچنین پدری است که رابطه اش با خانواده اش رو به زوال است. اجازه ندهید خلاصه شما را گول بزند ، این فیلم پر از بازیهای کری بی نظیر است که همه چیز از وقتی شروع می شود که پسرش در روز تولد آرزو می کند پدرش فقط یک روز دروغ نگوید. او که از زندگی پر دروغ پدرش جدا شده است، طولانی ترین روز زندگی خود را تجربه می کند ، جایی که به معنای واقعی کلمه نمی تواند دروغ بگوید.

 

Sonic the Hedgehog    سونیک خارپشت

سال انتشار:۲۰۲۰

جیم در این فیلم نقش شرور دکتر روباتنیک را دارد که خوبی آن را ایفا می کند. سونیک خارپشت، فیلمی ماجراجویی کمدی به کارگردانی جف فاولر است. قهرمان اصلی، یک خارپشت آبی رنگ انسان‌انگار است که قادر به دویدن سرعتی بیش از سرعت صوت است. نکته جالب توجه در این فیلم حضور ستاره ای همچون جیم کری در یک فیلم خانودگی و مخصوص افراد زیر ۱۵ سال است. این بینش جیم کری برای بازی در هر نوع فیلم به خودی خود یک نوع از شگفتی های این بازیگر است.

 

Ace Ventura: Pet Detective   آس ونتورا: کارآگاه حیوان خانگی

سال انتشار: ۱۹۹۴

جیم کری در نقش برجسته خود ، آس ونتورا می شود! کارآگاه حیوان خانگی. مخاطبان خود را با عملکرد کارتونی مانند خود تکان می دهد، کری در ویژه ترین نقش خود شکوفا می شود و می درخشد. او شبیه به نقش آنتونی هاپکینز در نقش هانیبال لکتر ، که از ویژگی های حیوانات الهام گرفته شده بود (یک رتیل و یک تمساح) ، کری با شخصیت پردازی یک پرنده گرمسیری در شخصیت خود به نام Ace Ventura شکل داد ، هاپکینز و کری بعدها راجع به این کار خود توضیحاتی دادند و در مورد روش های مشابه خود احساسات مشترکی داشتند.

 

 12 فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد

 

The Mask    ماسک

سال انتشار:۱۹۹۴

در ماسک ، کری فرصتی پیدا می کند تا یک شخصیت کارتونی واقعی را بازی کند ، به او این امکان را می دهد که آزادی عمل در صورت های لاستیکی مانند خود را ایجاد کند. او م از صداهایی که از کارتون های قدیمی ساخته شده الهام گرفته است. این فیلم دومین بازی بزرگ جیم پس از Ace Ventura: Pet کارآگاه بود ، جایی که او را در مسیر ستاره شدن قرار داد. متأسفانه (بازگشت به زندگی شخصی کری) ، پدرش پرسی کری در سپتامبر ۱۹۹۴ ، سه هفته قبل از اکران این فیلم درگذشت. جیم چک ۱۰ میلیون دلاری را در جیب پدران خود گذاشت ، جایی که با او به خاک سپرده شد. این فیلم نمایشی باورنکردنی از توانایی های کری است و همه شخصیت های تمرینی و شوخی او که در این سال ها ایفا کرده بود. شاید اکثر مردم ایران جیم کری را با این شخصیت در ذهن داشته باشند زیرا این فیلم در زمان خودش در ایران با مخاطبان بسیار زیادی رو به رو شد.

 

Ace Ventura: When Nature Calls کارآگاه حیوان خانگی۲

سال انتشار: ۱۹۹۵

در قسمت دوم و آخر Ace Ventura shenanigans ، کری این شخصیت نترس و پرشور را به سطح بعدی و سپس فراتر از آن می برد. با اضافه کردن به لیست قابل توجه او از ۶ فیلم منتشر شده در طی دو سال (۱۹۹۴-۱۹۹۵) ، شما حتی نمی توانید کوچکترین نشانه ای از کوتاهی از این بازیگر ببینید. این فیلم به عنوانی اصلی در ژانر کمدی تبدیل شده است، زیرا هنوز هم مخاطبان زیادی به تماشا آن مینشینند.

 

Man on the Moon   مردی روی ماه

تاریخ انتشار:۱۹۹۹

جیم در یکی از جدی ترین نقش های خود ، در فیم کمدی – اندی کافمن فرو می رود. قصیده ای زیبا و به یاد ماندنی از کافمن که توسط Milos Forman کارگردان One Flew Over the Cuckoo’s Nest اداره می شود ، کری همه محبوب ترین لحظات پوچ گرای فرهنگ پاپ را دوباره زنده کرد ، گویی که برای اولین بار اتفاق می افتد. بسیاری از بازیگران در صحنه فیلمبرداری که کافمن را شخصاً می شناختند ادعا کردند که جیم برای فیلمبرداری این زندگی نامه باورنکردنی از به جزئیات زیادی توجه کرده است.

 

 12 فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد

 

Dumb and Dumber   احمق و احمق تر

تاریخ انتشار:۱۹۹۴

کری در طول ماراتن بازیگری خود پس از مدت ها توانست یک نقش بی نظیر پیدا کند. داستان دو دوست خوش قلب ، اما به شدت احمق ، به نام‌های «هری» و «لوید» تصمیم دارند یک کیف پر از پول را به صاحبش ، بازگردانند. آن دو در این راه کل کشور را زیر پا می گذارند و گرفتار مشکلات مختلفی می شوند . این فیلم دومین اثر در لیست بهترین فیلم های کمدی در تمام دوران ها بوده است. کری ، که در نقش یک راننده لیموزین ظاهر شده است، و دنیلز آرایشگر، که زندگی نکبت باری دارد، تمام تلاش خود را می کنند تا یک فروشگاه حقیر کرم فروشی افتتاح کنند. با این حال، هنگامی که کری احمق در حال رساندن لورن هالی، که زنی ثروتمند، زیبا و اهل آسپن است، به فرودگاه می باشد، مسیر زندگی آنها به کلی تغییر می کند. این دو دوست به بهترین شکل ممکن می توانند شمارا به یاد دوستان صمیمی خودتان بیاندازند و همه کارهای احمقانه ای که با هم انجام داده اید. بی شک دیدن این فیلم می تواند حس و حال خوشی را بریتان فراهم کند به خصوص بازی های بی نظیری که جیم کری از خود نشان می دهد این فیلم را به کیفیت می رساند.

 

Jim & Andy: The Great Beyond   جیم و اندی: بهترین پشت صحنه ها

تاریخ انتشار:۲۰۱۷

این مستند فوق العاده قدرتمند و هیجان انگز ، روند فیلمبرداری و بازیگری در پشت فیلم مرد روی ماه را نشان می دهد ، جایی که کری سالها پس از جدایی ذهنی از “شخصیت” جیم کری و شخصیت های اندی ، عمیقا به روان او می پردازد. کافمن و تونی کلیفتون. در طول این فیلم ، ما ساعت ها و ساعتها پشت صحنه فیلمبرداری را می بینیم ، جایی که کری (کافمن) درک خود را از دست می دهد و حتی لحظات احشایی و اشک آور را با افراد واقعی که به کافمن نزدیک بودند تجربه می کند. این فیلم بهترین مکان برای شناختن در مورد جیم کری به عنوان یک بازیگر ، یک شخصیت و یک انسان است که همه آنها را به شکلی مبهم در یک نمایش مخلوط از استعداد محض و هویت متزلزل درآمیخته اند.

 

The Truman Show   نمایش ترومن

تاریخ انتشار:۱۹۹۸

در آنچه بسیاری ادعا می کنند بهترین کار او است ، نمایش ترومن فیلمی دوست داشتنی از مهارت های بازیگری کری است. کری که تقریباً به صورت انسان روباتیک مانند ارائه می شود ، با پیشرفت تنش فیلم ، طیف عاطفی شخصیت های خود را هموارتر گسترش می دهد. در حالی که شخصیت او ، ترومن بوربانک ، یک فروشنده بیمه ، زندگی روزمره خود را سپری می کند ، شروع به درک این نکته می کند که دنیا او را نظاره می کند . پس از پیگیری سو ظن های پارانوئیدی که در طول زندگی اش به وجود آمده، ترومن شروع به چالش کشیدن وضع موجود می کند ، که منجر به یک سری حوادث گیج کننده و تغییر دهنده زندگی می شود و او را به مردی تبدیل می کند که همه دوست داشتند به جای او باشد.

 

 12 فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد

 

Eternal Sunshine of the Spotless Mind   درخشش ابدی یک ذهن پاک

تاریخ انتشار: ۲۰۰۴

در یک فیلم مفهومی تور د فورس  “درخشش ابدی یک ذهن پاک” یک شاهکار سینمایی است که در آن ژانر ، روایت و مفهوم حافظه به چالش کشیده می شود. جوئل (کری) هنگام ملاقات با کلمنتین (کیت وینسلت) ، در رفت و آمد های معمولی خود در مترو متوجه ارتباط خاص عاطفی میانشان می شود. وقتی رابطه آنها به خوبی پیش نمی رود و از هم جدا می شوند با یک تصمیم عجیب می خواهند ذهنشان را از وجود یکدیگر پاک کنند می شود. نکته قابل توجه در مورد این فیلم شخصیت کری در این نقش است. همانطور که در جیم و اندی بیان شده است: “بزرگ فراتر از آن” ، هر یک از شخصیت های او در هر فیلم “.تجلی مطلق آگاهی من در آن زمان بود.” وقتی او به جزئیات بیشتر پرداخت ، او توضیح می دهد که کارگردان یک سال قبل از فیلم با کری ملاقات کرده و به او گفت: “تو خیلی روحیه شکننده ای ، من این را دوست دارم. لطفا خوب نشو ” فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک جزو بهترین فیلم های تاریخ سینما است. یک عاشقانه زیبا از روند زندگی و افرادی که یکدیگر را تا ابد دوست دارند و هیچ گاه حافظه شان اط وجود هم پاک نمی شود.

۱۲ فیلم برتر جیم کری که هوادارنش را غافلگیر کرد

:: برچسب‌ها: دانلود فیلم , فیلم سینمایی , فیلم جدید ,
:: بازدید از این مطلب : 7
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آذر 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: